وقتی مطالبات مردم را به انحراف می کشند!؟

دختران خیابان انقلاب شاید یکی از دههامطالبات به حق زنان ایران زمین بود که متاسفانه عده ایی معلوم الحال که از هر فرصتی برای مصادره نمودن و از همه مهمتر کسب درآمد مطالبات مردم کوتاه نمی آیند و آن را به سمت و سویی می برند که مجامع بین المللی با مشاهده سوژه های تکراری و سناریوی های دستمالی شده و نخ نما تره هم دیگر برای آن خورد نمی کنند!؟
شاپرک شجری زاده زن ۴۲ساله ایی که تا قبل از نوشتن کیس پناهندگی اش توسط معصومه قمی کلایی علینژاد نمی دانست سیاست را با سین می نویسند یا با صات!یک شبه با انتشار ویدئوی تصنعی اش به وسیله سناریست ماهر که پیش از آن با کمپین چهارشنبه های سفید میلیون ها دلار به جیب زده بود به چهره مبارزاتی زنان ایران در مبارزه با حجاب اجباری بدل شد!
اینکه در این رهگذر معصومه قمی از چه تعداد از زنان بابت انتشار ویدئوهای برداشتن حجاب در صفحات شخصی اش در فضای مجازی چند میلیون به جیب زد رقم مشخصی در دست نیست.
به جرات می توان گفت از اولین دختر خیابان انقلاب که ویدا موحد بود و حرکت اش کاملا خودجوش و تنها در راستای حقانیت خواسته زنان ایران زمین بود بعد او شجری زاده،همراز صادقی ،اعظم جنگروی ،نرگس حسینی هم به پیروی از خانم موحد دست به برداشتن حجاب کردند اما انگیزه هر کدام از نفرات نامبرده از زمین تا آسمان با دیگری متفاوت است.
شاید بعد از شجری زاده که در بالا به چگونگی ورود و انگیزه این حرکت از جانب او اشاره کردیم،دومین فردی که اعتراض به حجاب اجباری را دستاویزی برای فراهم آوردن خروج از کشور و پناهندگی و کیس پناهندگی به نفع خویش مصادره کرد مریم شریعتمداری است!؟
مریم شریعتمداری بعد از اجرای سناریو و بازداشت و یک جلسه دادگاه بسرعت برق از کشور خارج شد به ترکیه رفت و در یکی از استان های غربی این کشور به پلیس درخواست پناهندگی تسلیم کرد،اما تصور نمی کرد افرادی که داستان را برایش طراحی کردند به او نگفته بودند پروسه پناهندگی در خوشبینانه ترین حالت ۷تا۱۰سال زمان می برد وبا توجه به گرانی و تورم ،نداشتن اجازه کار و عدم استقبال مردم از نیروی کار خارجی در ترکیه شرایط بسیار سخت و دشوار است.
اینها را گفتیم را به این نکته اشاره کنیم به ویدئوی ساختگی این شخص که ۱۹شهریور در فضای مجازی برخی رسانه ها وایرال شد،جاییکه ایشان تصاویری که مثلا حالت پر استرس و پرتنشی را تجربه می کند تحت عنوان پلیس شهری که در آن ساعات تعطیل است ایشان را دستگیر کرده و قصد دیپورت آنان را دارد.
سوال اینجاست که مریم شریعتمداری شعور همه مردم را به هیچ گرفته و تصور می کند همه احمق اند و از دنیا بی خبر!؟
نخست اینکه با دقت در تصویر ایشان در مینی بوس پلیس نبود و از صداهای پیرامون کاملا این موضوع گویاست!نکته دیگر ایشان صادقانه توسط پلیس دستیگر شدن برای اثبات ادعایشان لحظه ایی دوربین را به جهت مخالف که نیروی پلیس مستقر است نچرخاند ؟
فرض را بر آن می گذاریم ایشان آن زمان شب در مینی بوس پلیس اتباع خارجی بوده است (با توجه به ساعات کار شعبه شهر دنیزلی غیر ممکن است)چطور ایشان چند ساعت بعد با انتشار تصاویری اعلام کردند از بازداشت خارج شده است .
طبق مکاتبه با پناهجویان ساکن این شهر که شرایط به مراتب حساس تر از ایشان دارند در شب مذکور (هیچ دستگیری)از سوی پلیس اتباع خارجی صورت نگرفته و اگر موضوع و مسائلی اینچنین باشد به همین آسانی و سهولت پلیس بازداشتی ها را رها نمی کند.
شاید بهتر باشد امثال شریعتمداری و سایر افراد که با تقلب ،کپی برداری از حرکت های مبارزاتی مردم سوء استفاده ابزاری می کنند بدانند آن قدر این مسائل در کشورهای دیگر زیرذره بین می رود که دیگر اهمیتی به آن نشان نمی دهند زیرا می پندارد همه قصد کلاهبرداری و تقلب را دارند!؟
جادارد در پایان یادی کنیم از شیرزنان واقعی و باشرف سرزمین ایران زمین که بدون چشم داشت و سوء نیت جان با ارزش شان را در دست گرفته و با رژیم ظلم و استبداد آخوندی مبارزه می کند گلرخ ایرایی،آتنا دائمی،مریم اکبری منفرد،نرگس محمدی،آزیتا زهتاب،فاطمه مثنی،نگین قدمی وغیره در زندان ها اسیر هستند اما هیچگاه شرافت شان را با پول و منفعت معامله نکردند.

حمید جباری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.