از زم تا شارمهد،سناریوی دستگیری داخل ایران چه کسی باور می کند!؟

از مهرماه ۹۸تا همین چند روز گذشته در ٱمرداد۹۹شنیدن این خبر از رسانه های رژیم حاکم ایران که با تلاش سربازان گمنام امام زمان مخالفین در داخل خاک ایران دستگیر شدند !؟
شنیدن این خبر شاید در نگاه نخست نمایش اقتدار نیروهای امنیتی و اطلاعاتی ایران باشد اما با کدام عقل سلیم بایست پذیرفت که فرد یا افرادی از قبیل زم یا شارمهد با علم اینکه می دانند با ورود به خاک ایران حتی به شکل غیرقانونی و با تغییر چهره هم ریسک بالایی دارد و می تواند تبعات سنگینی برایشان در پی داشته باشد،اقدام به ایران کار کنند؟
پرده دیگر اینکه حتی اگر این عناصر مخالف رژیم که در مقطعی از بدنه سیستم بودند و بسیاری بر این باورند که اپوزیسیون صادراتی نام گرفتند (روح الله زم)این خطر را به جان نخریده و به مرزهای جغرافیایی ایران پا نمی گذارند.
حال درک این مطلب که سران رژیم اصرار دارند به جامعه داخل و خارج القاء کنند همه عناصر اپوزیسیون با هر دلیل حتی اگر هیچ فردی قانع نشود آنقدر بی خرد و نادان هستند که خود را دو دستی به دهان نیروهای اطلاعات و امنیت می اندازند!؟

موضوع مهم و حائز اهمیت در هر دوی این دستگیری ها که بایست ساعت ها و روزها با کار کارشناسی موشکافی شود فرضیه ربایش این افراد است ،بعد از آخرین تماس ها و ردیاب گوشی های تلفن همراهشان است که به ناگهان از دسترس خارج شده و ناپدید می شوند!؟
یک فرضیه نزدیک به حقیقت وجود دارد که در هر دو این دستگیری ها نمود بیشتری دارد،رژیم ایران در تمام سالهایی که ایران را به گروگان گرفته اند حتی این روزها که تحریم ها فشار مضاعفی به آنها وارد کرده است ،و راههای درآمدهای نفتی و غیره آنها را برای افکار و ایدئولوژی مداخله جویانه شان در منطقه به پایین ترین سطح در دو دهه اخیر رسانده است.هیچگاه در این سیاست خود کوتاه نیامده اند و با تمام کشورهای همجوار و همسایه در حوزه استرداد افراد تحت تعقیب مذاکره کردند و در برخی مذاکرات بخصوص در برابر کشورهای حوزه خلیج فارس حاضرند امتیازات با ارزشی در قبال این همکاری واگذار کنند.

سناریوی روح الله زم را در مهرماه سال قبل مرور کنیم به دو نکته می رسیم ،زم بعد از ترک فرودگاه شارل دوگل پاریس در فرودگاه امان تماس تصویری با خانواده برقرار می کند و بعد ورود به عراق (حیاط خلوت اطلاعات سپاه و سپاه قدس )به ناگهان تصویرش بر پرده رسانه های ایران رویت می شود و رژیم با آب و تاب از قدرت و اشراف اش بر اپوزیسیون می گویند!؟

برکسی پوشیده نیست که بی شک کمک نیروهای امنیتی عراقی در استرداد زم بی تاثیر نبوده است.
جمشید شارمهد مسئول گروه تندر هم که به ادعای خانواده اش برای انجام معامله تجاری عازم هندوستان بوده است در آخرین تماس ها و ردیاب ها موقعیت او را فرودگاه دبی و از آنجا کشور عمان آخرین نشان های او را اعلام می کنند!
نتیجه گیری ساده و معقول این خبر هم این است که در دادن اطلاعات جمشید شارمهد کشور امارات به اطلاعات ،امنیت ایران نقش اساسی داشته و بعد از ربایش شارمهد او را به مسقط هم پیمان قدیمی رژیم در خلیج فارس هدایت کرده و از آنجا به ایران آورده اند.
بنابراین این بلوف ها و لاف های خبری را تنها ذوب شدگان رژیم حاکم پذیرفته و بر طبل توخالی کوبیده و شانتاژ خبری را تداوم می بخشند.

حمید جباری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.