انتخابات و رویکرد فرقه ای

نظام جمهوری اسلامی رفته رفته به یک فرقه مبدل شده که این فرقه با جامعه ایران بیگانه بوده و در درون خود باندهای فساد قدرت، ثروت و … را تولید نموده است.
اصولا فرقه ها به جهت قطع ارتباطشان با جامعه و محیط بسته شان دچار این فسادها شده و تا حد نهایت درگیری های درون فرقه ای رخ مینماید.
انتخابات اخیر مجلس شورای رژیم گویا این امر است. انتخاباتی که کاندیداهای آن را شورای نگهبان فرقه در جهت اهداف و افساد فرقه تایید صلاحیت مینماید. طبق خبر خبرگزاری فارس، احمد امیر آبادی فراهانی کاندیدا نمایندگی از شهر قم در میتینگ انتخاباتی خود گفته است:
“اگر یک بار دیگر تخریب را در رسانه ها و کانال های تلگرامیتان ادامه دهید چهارشنبه شب در مسجد طفلان مسلم تمام اسناد شرکت ها و اسناد مالی شما را برای مردم رو خواهم کرد”


اما نکات درخور توجه
*در فرقه نظام جمهوری اسلامی فساد در حدی بالا گرفته است که اعضای فرقه و باندهای مختلف آن از وجود فساد یکدیگر مطلع بوده اما از وجود فسادها فقط به عنوان ابزازی در جهت گروکشی از دیگر باند های فرقه استفاده میشود.
*فرقه باید محدود و بسته بماند. مصالح فرقه ارجح و اولی بر هر مسئله دیگری از جمله مسائل عمومی جامعه است. وقتی یک باند یا عضو فرقه باندهای دیگر یا اعضای دیگر را به افشاگری فساد های اقتصادی شان تهدید میکند قلندران بالادستی فرقه به جهت مصالح فرقه هیچ برخوردی با مدعی و متهم فساد نمیکنند. چرا که مهم فساد نیست بلکه، مهم بقای فرقه است. اصلا فرقه با فساد عجین است و بدون آن دوام نخواهد داشت.
*انتخابات اخیر و نحوه تایید صلاحیت کاندیداها و ساز و کار اظهار نظراتشان دقیقا ماهیت و ساختار فرقه ای را در نظان حکومتی ایران نشان داده است. عضویت و ترقی در فرقه نه بر اساس لیاقت و توان بلکه، بر مبنای تایید اوامر قلندران بالادستی ممکن میگردد. تایید صلاحیت های اخیر کاندیدا ها نشانگر این مهم است.

سارا سمیعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.