با سپاه دشمنی دارید یا با ایران!؟

پس از اعترافات سردار حاجی زاده به اشتباه محاسباتی نیروهای مسلح در قضیه سقوط هواپیمای اکراین، تعدادی دانشجو به نشانه اعتراض و همدردی در دانشگاه امیرکبیر و صنعتی شریف جمع شده و اعتراضات خود را بدون خشونت اظهار داشتند. اما کمی بعد ناگهان عده ای بنر سردار سلیمانی را پاره کرده و شعارها رنگ و بوی سیاسی به خود می گیرد. این واقعه در حالی روی می دهد که همزمان سفیر بریتانیا درحال فیلمبرداری از اعتراضات بود و در آمریکا دونالد ترامپ توییتی با این مضمون میزند که: “ما کنار شما معترضان ایستاده ایم و اعتراضات شما را از نزدیک دنبال می کنیم”. مقارن با این توییت طبق معمول نوچه های فارسی زبان وی هم جنگ روانی را در رسانه ها و فضای مجازی آغاز می کنند.

حال پرسش اینجاست چرا عده ای که تا چند روز پیش حامی حمله نظامی آمریکا به ایران بودند امروز و دیروز همزمان به همراه رسانه ها در لندن، آمریکا و همچنین مزدوران توییت باز، یکشبه متحد می شوند و پشت این اعتراضات می ایستند تا این موضوع را بدین شکل پررنگ کنند!؟

آیا بازماندگان این حادثه که اکنون خود داغدار خانواده و فرزندانشان هستند راضی به سواستفاده سیاسی از این ماجرا هستند یا خیر؟

چرا شخص ترامپ که خود با ترور، دمیدن در آتش جنگ و تهید حمله نظامی به مراکز فرهنگی ایران از مسببان سقوط هواپیمای مسافربری بود، از بازماندگان این حادثه و همه مردم ایران که داغدار این ماجرا هستند عذر خواهی نکرد و بالعکس در تلاش است تا آشوب دیگری را سازماندهی کند!؟

اینکه سپاه در سقوط این هواپیما مقصر اصلی بوده و باید با شفافیت به این مساله رسیدگی کند و اینکه همه مردم ایران نسبت به سومدیرت مسولان نظام اعتراض دارند مقوله ای صحیح و مساله ای جداست، اما زیر سوال بردن اعتبار و منزلت ملی توسط چهره های شناخته شده ای که در بدخواهی  به ملت ایران ید طولایی داشته و دارند(از تحریم و ترور گرفته تا…)، مقوله ای دیگر است که با اندکی تعقل و هوشیاری به راحتی می توان با شناسایی تحرکات و شانتاژ جریانهای فوق، این پازل را تکمیل کرد.

وحید فرخنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.