استراماچونی از استقلال دوباره به شهرت رسید!؟

حکایت قهر سرمربی استقلال چند راز در دل دارد که دانستن اش بهتر از ناآگاهی است!
پرده اول:استراماچونی قبل از هدایت استقلال بخاطر نتایج و ناکامی هایش در تیم های تحت هدایت اش دوسال بیکار بود و پیشنهاد خوب استقلال را پذیرفت.شک نداشته باشید این مربی مانند تمام مربیان و بازیکنان خارجی قبل از عقد قرارداد به دلیل جو منفی که در دنیا در معرفی ایران وجود دارد(مانند کشوری که در آن زندگی میکنم اکثر جامعه تصوری شبیه عراق و افغانستان دارند)از طریق اینترنت،مربیان و بازیکنانی که سابقه حضور در ایران را داشتند و از همه مهمتر با مشاوره ایجنت و وکیل خود پای قرارداد امضاء زده است و از موضوع تحریم ها و بسته بودن کانالهای مالی آگاهی کامل داشته است که اگر بگوید مطلع نبوده بایست قرارداد وکیل و ایجنت اش را به سرعت ابطال کند.
موضوع بعدی حرف های تعمل برانگیز مربی استقلال برای دریافت پول اش از طریق حواله و چک بانکی بود که اگر من این پول را بگیرم متهم به پولشویی می شوم و غیره!؟
ایشان تصور می کنند بغیر خودش دیگران قوانین شفاف کار و تجارت در اروپا را نمیداند!؟
بایست خدمت ایشان عرض کرد آقای استراماچونی قانون هیچ کشوری هیچ شهروندی قانونمندی که کار سفید (کاری که با شفافیت میزان درآمد مشخص و مالیات اش پرداخت می شود و اسناد مالی رسمی دارد)را متهم به پولشویی نمی کند مگر اینکه قصد و نیت شما از مطرح کردن این موضوع چیز دیگری باشد!؟

با این تفاسیر قهر مربی ایتالیایی درست بعد از یک هفته صدر نشینی جای تعجب دارد و در ادامه در آخرین ویدئوی این مربی بعد از تقاضای هوادار نابینای استقلال اشک های ایشان بیشتر شبیه شوآف بود و البته هر انسانی بصورت غریزی در مواقعی احساسات بر او چیره می شود .
استراماچونی نباید فراموش کند پنج هفته نخست لیگ در روزهای سخت که تنها چهار امتیاز گرفته بود هواداران استقلال تمام قد پشت او ایستادند اما او با اینکار به صاحبان استقلال بی احترامی کرد!؟
پرده دوم :اینکه یک مستشار خارجی را بیاوریم تا همگام با بهره بردن از علم روز دنیا و تجربیات اش به موفقیت در ورزش و کلیه زمینه دست پیدا کنیم بحثی است غیرقابل انکار و شکی در آن نیست.
اما اینکه سه هفته از وزرای ورزش ، امورخارجه ،سفیر و رئیس بانک مرکزی دنبال مربی باشند و رئیس هیئت مدیره لنگ در هوا به ترکیه و این ور و آن ور برود تا با التماس و عجز و ناله ناز مربی را بخرند،خودشان را خارو ذلیل کردند تا رضایت به بازگشت دهد تنها یک پیام دارد
اعتبار ،غرور ملی و ارزش ایران بیشتر و بزرگتر از هزاران اجنبی امثال کی روش ،برانکو،ویلموتس و استراماچونی هستند که امروز می آیند فردا روز مشخص نیست باشند یا نه!؟
این من و شمایم که متعلق به این آب و خاک

حمید جباری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.