“از نیل تا فرات با مصطفی هجری”

توطئه با پول اجنبی بدجور دارد برای وطن مشکل ساز می شود. قرار است احزاب تجزیه طلب و بالاخص احزاب تجزیه طلب کردی در راستای آرمان کذایی “نیل تا فرات” برای اسرائیل جان فدا نمایند و هرگونه که شده است ایران و منطقه را کلنگی به دستان آپارتاید اسرائیل بسپارند. واقعیت آن است فارس ها جز مدت زمان کمی بر ایران حاکم نبوده اند و هرگز زبان فارسی تحمیل قوم فارس نبوده است. ساسانیان حاکمیتی کرد بودند که زبان رسمی و دیوانی را فارسی قرار داده بودند. پس از اسلام هم سلجوقیان و دیگر حکومت های ولایتی ترک زبان از زبان فارسی در امور دیوانی بهره میجستند. صفویه ترک زبان هم علاوه بر این شاهنامه خوانی را در ایران احیا و ترویج نمود و با بهای هنگفت نوشتن ابیات فردوسی با آب طلا را بر میرعماد تکلیف نمود.

اگر در کنار زبان فارسی، کردی و گیلکی و لری و تالشی و … کمرنگ شده اند نه از استبداد بلکه، از ساختار زبانی و هژمونی ذاتی زبان فارسی بوده است. حکیم نظامی گنجوی ترک زبان بود اما به فارسی شعر میسرود. علامه اقبال لاهوری هم با اینکه زبان مادریش اردو بوده اما به فارسی شعر میسروده. بنا بر این جناب هجری و قوم گرایان مزدور اسرائیل نمیتوانند مدعی از بین بردن فرهنگ کردی باشند. مضافا موسیقی دان بزرگ ایران زمین جناب “شهرام ناظری” در بیش از یک دهه اخیر کنسرت ها و مابقی اجراهایشان با گروه های کامکاران و دیگر گروه ها به کردی بوده است و با مجوز وزارت ارشاد رژیم در ایران به فروش رفته و در دست متقاضیان قرار می گیرد. حتی موسیقی کردی بعضا از رادیو سراسری نیز پخش میشود. در ادارات مناطق کردی کارفرما و ارباب رجوع بی هیچ منعی کردی صحبت میکنند. همانگونه که در گیلان در ادارات حتی سپاه و اطلاعات به زبان های گیلکی، ترکی و تالشی سخن میگویند.

نه رژیم کنونی با قومیت ها و فرهنگ های قومی مشکل و حتی نه رژیم سابق. متاسفانه شکاف های قومی در سال های اخیر در پوشش مبارزه با رژیم حاکم از سوی احزاب تجزیه طلب و رسانه های جیره خوار و فعالان کذائی حقوق بشر دامن زده شده است و کشور را در آستانه جنگ کرد و ترک ، لر و عرب و … قرار داده است‌. مضافا هجری باید بداند ما در ایران ملت ها نداریم بلکه قومیت ها داریم. کرد ملت نیست بلکه، قومیت است، همانگونه که فارس ملیت نیست بلکه ، قومیت است.

مضافا کردستان از ابتدای تاریخ متعلق به ایران بوده است و هجری حق ندارد تاریخ را تحریف نموده ساز تجزیه طلبی کوک نماید. اگر هجری و امثال هجری چشم به اسرائیل دوخته و پشت به اسرائیل گرم داشته اند باید بدانند اسرائیل خود منزوی است و در محاصره. اسرائیل توان کمک به اینان را نداشته و قرار است اینان پیشمرگ اسرائیل بشوند تا شاید یهود متجاوز از نیل تا فرارات را ببیند که البته نخواهد دید.

مازیار شکوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.