نمک نشناسان جهان سوم

گویا بازی زمانه در جهان سوم خیلی بازی مضحک و در عین حال گریه داری است. بی وفایی و دست به سفره و مشت بر پیشانی رویه است و از واجبات. به یاد روزی می افتم که معمر قذافی لیبی را آباد کرد و سیستم آب رسانی و سرمایه هنگفت برای بیابان نشینان لیبی به ارمغان آورد. نلسون ماندلا را بی چشم داشت حمایت کرد و به نهضت های رهائی بخش بی چشم داشت کمک کرد و همه را مسلح کرد. کمک های معمر تا بدانجا بود که ماندلا او را رهبر خطاب کرد و نام نوه اش را قذافی نهاد. هنگام تجاوز رژیم بعث به ایران بی چشم داشت به ایران کمک کرد و به همه دولت های عربی نامه نوشت که از ایران حمایت کنید. اما؛ وقتی قرار شد غربی ها بخاطر نفت و منافع دیگر قبایل را علیه قذافی مسلح کنند و هواپیماهایشان لیبی را ویران کنند از ماندلا تا رژیم ایران تا همه و همه قذافی را تنها نهادند. لیبی ویران شد و خائنان تا کنون لیبی را به ماقبل قذافی برگردانده اند. قذافی در میدان سبز طرابلس گفت:
” از لیبی در برابر اجانب دفاع کنید. از صنایع تان دفاع کنید. از نفت دفاع کنید”

اما مواجب بگیران قبایل لیبی دست به دست اجنبی لیبی را ویران نمودند و اکنون همچون سگ ها به جان لیبی افتاده اند. در مورد قاسم سلیمانی هم بعضا در میان حد اقل برخی از شیعیان عراق همین است. اگر راقم به قاسم سلیمانی فحاشی میکنم بخاطر این است که از رژیم حاکم بر ایران ضربه خورده ام و … اما چرا عده ای از شیعیان عراق با پول سعودی قاسم سلیمانی را به باد فحش گرفته اند؟؟؟!!!
گویا از یاد برده اند که اگر قاسم سلیمانی نبود داعش نوامیس همه عراقیان را یکجا به تاراج برده بود و نوامیسشان را در بازار برده فروش ها حراج می زد که زده بود.

گویا اینان که امروز با پول سعودی و بازماندگان حزب بعث ملی گرایی عراقی شان گل نموده است از یاد برده اند که اگر قاسم سلیمانی نبود دو سال قبل عراق تجزیه شده بود و چیزی از آن نمانده بود که امروز عراق عراق و بغداد بغداد راه بیاندازند.
گویا از یاد برده اند که سیستم قبیله ای رئیس جمهور کرد، نخست وزیر شیعه و رئیس مجلس سنی را امریکایی ها در عراق بنا نمودند.
در عجبم اینان، جهان سومی ها چگونه با پول سعودی به قاسم سلیمانی فحاشی میکنند.

مازیار شکوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.