روح الله زم رفت،مراقب رشد قارچ وار امثال زم ها باشیم!؟

روزگاری ورود به عرضه سیاست به ولنگاری این روزها نبود که هر شارلاتان بیسواد با اشتراک گذاشتن تراووشات و نخاله های ذهنی اش در فضای مجازی به درجه ایی برسد که خود را در زمره بزرگان سیاست برای خود نامی دست و پا کند!؟
آخوندزاده زم یکی از این دست افراد بود که کسی نپرسید این شیاد بی پرنسیپ که تا سال هشتاد و هشت سر سفره رژیم حاکم به لفت و لیس مبادرت می کرد و از رانتهای مختلف که توسط پدرش فراهم می شد سود می جست یک شبه بدون هیچ سابقه و بدون هیچ صلاحیتی پرچم مبارزه بدست گرفت و در این میان برخی روزنامه نگاران قدیمی و مدیران برخی رسانه های دیداری و شنیداری باد بادبانهای کشتی و بال پرواز و اوج گرفتن یک شارلاتان دروغ پرداز شدند ،تا جماعت زودباور و موج سوار ناخواسته مرید انسانی شوند که نه لیاقت و شایستگی آن را داشت که خود را روزنامه نگار ،فعال سیاسی یا از این القاب بنامد!؟


آری روزگاری که اکثریت مردم جامعه و آن گروه که در فضای مجازی بدون اندک مطالعه و تنها بر اساس چند خبر فیک و خیال بافی ،چند ویدئو ارسالی از داخل ایران که آن را هم همان مردم برای امثال زم و دارو دسته اش ارسال کردند فریب خورده او را تا حد یک رهبر و لیدر بزرگ می کنند ،صفحات مختلف اش را فالو می کنند،ویدئو هایش را دست به دست وایرال می کنند و یک کلاهبردار که تا چند سال پیش نانوای سرکوچه محل زندگی اش نمی شناخت به لطف این جهالت به نقطه ایی خودشاخ پنداری برسد!؟


جماعتی نخواهد از گذشته درس بگیرد عاقبت اش آن می شود به شدیدترین شکل ممکن مجازات خواهد شد!
روزهایی که انگل زاده زم با آن ژست های سرشار از خودفریفتگی در برابر دوربین رسانه بیان به تشریح جلسات فوق سری بیت رهبری می پرداخت نه امثال بیژن فرهودی و نه مخاطب از او نپرسیدند جلسه فوق محرمانه که اسم اش روی آن است حتی مجتبی خامنه ایی که دست راست و همه کاره نظام بعد از پدرخوانده است در جلسه حضور ندارد و آن وقت تو از صفحه چند تراوشات ذهنی ات از جزئیات مکالمات علی خامنه ایی با وحید حقانیان و حسین طائب سخن می گویی!؟
آری به همین سادگی می شود دست این حق بازها را رود کرد،
پرده دیگر این نمایش مضحک آنجا بود که در هر برنامه می گفت مخبرهای بنده فلان اخبار را از درون اطلاعات سپاه یا فلان ارگان دادند ،آخر مردک عوام فریب اگر قرار بود که رژیم حاکم چند نفر آدم خبر چین و سست اراده کنار خود داشته باشد همان چند سال اول بعد قدرت رسیدن سقوط می کرد نه اینکه چهل سال دوام بیاورد و جشن ورود به دهه پنجم ماندگاری بگیرند!؟
در اینکه زم عروسک رژیم برای یک نمایش در بین اپوزیسیون بود یانه و اینکه حاکمیت می خواست اپوزیسیون را به سخره بگیرد و به جامعه ثابت کند اپوزیسیون را یک مشت دلقک،آلوده،بیسواد،خائن وابسته و از همه مهمتر کمربند شل تشکیل داده است جای حرف و سخن بسیار است ،اما دو ویدئو از مکالمات روح الله زم با عنصر داخلی اطلاعات که در نوروز همین سال از رسانه ایران پخش شد روایتگر مسائلی تلخ و دردناک است.
روح الله زم در آن مکالمات خصوصی چهره حقیقی خود را به همگان نشان داد،شخصیتی ضعیف که سرمنشاء یک خانواده بی هویت است ،تمسخر افراد مختلف که با او در ارتباط بودن،خطاب قراردادن ایشان با القاب و ناسزاهایی که تکرار آن شرم آور است.


کاری نداریم که افراد نامبرده چه شان و جایگاهی در اپوزیسیون دارند ،فرصت طلب اند یا خائن و یا دنبال پول!مهم این بود که سن برخی آنها دو برابر حیات او بود و این موضوع می طلبید حرمت سن و سال ایشان حفظ می شد که نشد!؟
شاید واقع بینانه بگوییم خود این افراد ندیده و نشناخته با زم ارتباط گرفتند یا اگر او درخواست گفتگو داد پذیرفتند و آنقدر به این حقه باز میدان دادند که دچار خودفریفتگی شده و خود را مدینه فاضله اپوزیسیون قلمداد کند!
امثال زم که افراد بی ظرفیت و حقیری هستند چنان از یک حقوق ماهانه دولت فرانسه و حضور چند پلیس محافظ و یک اسکورت با آب و تاب تعریف می کنند که گویی تا امروز نه خودرو دیدند و نه دلار و یورو!؟


کمبودهای زندگی شان آنقدر زیاد بوده است که حال می خواهند با رخ کشیدن موارد اینچنینی جلب توجه کنند و بگویند ما خیلی مهم و با اهمیت هستیم اما نمی دانند جایگاه انسان ها با این موارد سنجیده نمی شود چه بسا انسان هایی بودند و هستند که تنها بخاطر علم و دانش شان قرن ها ماندگار مانده اند
در آخرین ویدئو هم بی شرمانه باوجود داشتن همسر و فرزند از به تصویر کشیدن یک زن و به کاربردن کلماتی که قداست و جایگاه زن اجازه بازنشر لغات و جملات بکار برده را به نویسنده نمی دهد.
در هر حال این هم درسی بود که ثابت نمود که افراد بی هویت و فرصت طلب که می خواهند یک شبه ره صد ساله بروند و در میان اپوزیسیون سری در بیاورند را نباید میدان داد ،پر و بال پروازشان شد تا روزی افسوس بخوریم چرا مطالعه نکردیم و رفتارهای دور از تعقل باعث بی اعتباری و لکه دار شدن چهره اپوزیسیون واقعی و کارآمد شده است.

این روزهاامثال روح الله زم کم نداریم که معلوم نیست بخود اجازه می دهند بدون هیچ سابقه و تجربه و حداقل های تحصیلات آکادمیک به دنبال شهرت و دیده شدن هستند!؟
از فیلمبردار مجالس عزا و عروسی که در ایران پروانه کسب اش باطل شده از ایران خارج شده و اکنون با چند استندآپ کمدی و تهیه چند کلیپ تمسخر علی خامنه ایی و جلب توجه در پی جذب فالوئر در فضای مجازی می باشد یقین بدانید این دست افراد همان روح الله زم هستند با تیپ و استایل متفاوت ،راننده کامیون و یا راننده تاکسی هم این روزها در پی شهرت طلبی تلاش می کنند.
بیایید با بی اعتنایی و عدم توجه به این جماعت سودجو و ریپورت و بلاک کردن صفحات شان مجال خودنمایی را از ایشان بگیریم…..

حمید جباری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.