شورای “مدیریت گذار به تجزیه ایران” آغاز بکار کرد

امروز و فردا, شنبه ۲۸ سپتامبر و یکشنبه ۲۹ سپتامبر, جلساتی در لندن برگزار میشود به رهبری حسن شریعتمداری، فرزند آیت الله سید محمد کاظم شریعتمداری. این جلسات با نام “شورای مدیریت گذار [از جمهوری اسلامی]” برگزار میشوند، ولی‌ اگر به برنامه آن نگاه کنید، که تا همین چند روز پیش محرمانه بود و فقط به دلیل افشا گری یکی‌ از کسانی که به این همایش دعوت شده بود [ولی‌ ظاهرا دعوت را رد نمود] منتشر شد، خواهید دید که این برنامه چیزی نیست مگر یک طرح برای تجزیه ایران.

بعنوان مثال این شورا بخشی از استان خوزستان را استان “عربستان” نامیده است. علاوه بر “عربستان،” دو استان جدید دیگر هم شریعتمداری و شورای تجزیه او اختراع کرده ا‌ند که عبارتند از “استان بلوچستان” و “استان ترکمنستان” [در خراسان شمالی‌]. علاوه بر این ها، “منطقه خودگردان قشقایی” را نیز به نقشه ایران اضافه کرده ا‌ند.

سیزده “ایالت اقوام” اعلام شده است، که در نهایت به سود “پان ترکیسم” خود شریعتمداری است چرا که یک استان آن، استان آذربایجان، متشکل از استان‌های کنونی آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی‌، زنجان، و اردبیل میباشد. حتی در جاهایی که خود مردم آن هیچگونه ادعائی برای متفاوت بودن از بقیه ندارند، “شورای تجزیه” برای آنها آیالت اقوام جدید تشکیل داده است. بعنوان مثال، آیالت گیلان و آیالت مازندران از این نوع هستند. جالب است که در آرم اعلام تشکیل همایش شورا رنگ سفید در پرچم ایران به رنگ خاکستری تغییر یافته است، که ظاهرا رنگی‌ است که پان ترکیست‌ها بکار می‌‌برند. اینها آنقدر از استفاده از کلمه “قومیت” وحشت دارند که کلمه “اتنیک” را که فارسی‌ ethnic است در وبسایت خود بکار برده ا‌ند.

البته اینگونه کارها از شریعتمداری اصلا جای تعجب ندارد. او چند سال پیش با شرکت در کنفرانسی به نام “شرنوشت آذربایجان جنوبی” رنگ واقعی‌ خود را نشان داد. بعد هم وقتی‌ پس از تظاهرات دی ماه ۱۳۹۶ در بی‌ بی‌ سی‌ ظاهر شد و ناگهان شروع کرد به زبان ترکی‌ صحبت کردن، روشن بود که در رویای‌هایش خودرا رئیس جمهور آینده “آذربایجان” میبیند. شریعتمداری برای اینکه سلطنت طلبان را نیز جذب کند میگوید “سلطنت انتخابی” یکی‌ از گزینه‌های برای آینده ایران است. حال “سلطنت انتخابی” چه “جانوری” است از توان فهم من یکی‌ خارج است. شاید شریعتمداری برای “سلطان حسن شریعتمداری” نیز رویا‌هایی‌ دارد.

بر طبق اخبار، ظاهرا شیرین عبادی، مهرانگیز کار، و رضا پهلوی نیز برای مراسم آغاز کار شورا پیام فرستاده ا‌ند. خنده دار این است که همین دیشب از یکی‌ از نزدیکترین اقوام عبادی در تهران به من پیام داده شد که، “آقا، به شیرین زیاد گیر نده،” که در پاسخ گفتم، “مساله ایران و آینده آن مطرح است، و امثال من با احدئ، حتی با اقوام نزدیک خود، نیز عقد اخوت ندارند.”

عکس اعضای این شورا در زیر است. در میان آنها، علاوه بر شریعتمداری، فرصت طلبان همیشگی‌ از قبیل محسن سازگارا، حشمت الله طبرزدی، شهریار آهی [به مقاله من درباره رضا پهلوی مراجعه کنید تا با سابقه او در دهه ۱۹۸۰ و منابع حقوقی را که دریافت میکرد آشنا شوید]، و فریدون احمدی [که سابقا از فداییان اکثریت بود]، و همچنین عبد الله مهتدی و ناهید بهمنی [هر دو از کومله]، و جمشید اسدی دیده میشوند. درمیان “مشاوران” نیز علیرضا نوریزاده، مرد همیشه در صحنه دیده میشود.

شریعتمداری و هممپالگی‌های او آرزوی تجزیه ایران را به گور خواهند برد.

تهیه و تنظیم: محمد سهیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.