سناتور رند پال نماینده ویژه ترامپ برای مذاکره با محمد جواد ظریف

وبسایت معتبر پولیتیکو گزارش میدهد که چند روز پیش سناتور رند پال [عکس زیر] Rand Paul, سناتور ضد جنگ از ایالت کنتاکی‌، با آقای ترامپ گلف بازی کرد و در طول آن از او خواست که اجازه دهد که بعنوان نماینده ایشان با دکتر محمد جواد ظریف وزیر خارجه [که در حال حاضر در نیویورک هستند] وارد گفتگو برای کاهش تنش بین دو کشور شود، و آقای ترامپ قبول کرده است.

بر طبق گزارش پولیتیکو، این پیشنهاد و قبول آن توسط آقای ترامپ موجب “نگرانی” مقامات ارشد دولت آمریکا — بخوانید مایک پامپئو و جان بولتون — شده است، چرا که بر این باورند چنین ملاقاتی به سیاست “فشار حد اکثری” آقای ترامپ درباره ایران صدمه میزند. البته در چند ماه گذشته آقای ترامپ کوشش نموده است که با ایران وارد مذاکره شود. ایشان نامه به آقای خامنه‌ای فرستاد که پاسخی دریافت ننمود [که به گمان من پاسخ ندادن اشتباه بود]، از آقای شینزو آبه نخست وزیر ژاپن خواست که میانجیگری کند، که آن هم ممکن نشد، و بارها، از جمله پریروز، گفت که نه قصد جنگ با ایران را دارد، و نه قصد تغییر رژیم.

مطابق معمول مارک دوبوویتز، مدیر جنگ طلب بنیاد به اصطلاح “دفاع از دموکراسی ها” [عکس او در پست قبلی‌ راجع به سعید قاسمی نژاد است] با این کار آقای ترامپ مخالفت کرد، چون آنرا نشانه ضعف و و بیچارگی دولت آقای ترامپ میداند که جمهوری اسلامی از آن استفاده خواهد کرد، و معتقد است که اگر مذاکرات صورت گیرد، نتیجه نهایی آن برجام ۲ خواهد بود که دوبوویتز همیشه با آن مخالف بوده، و حامی‌ regime change میباشد. این جنگ طلب می‌خواهد هرطور که شده جنگ راه بیندازد.

تهیه شده توسط: محمد سهیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.