سخنان تقطیع شده افشاری و جای خالی منوچهر محمدی

مازیار شکور فعال سیاسی در کانال تلگرام خود نسبت به مستند پخش شده توسط تلوزیون ایران اینترنشنال در رابطه با هجده تیر سال هفتادوهشت و جنبش دانشجویی آن سالها، واکنش نشان داد. وی در این رابطه اینچنین نوشت:

علی افشاری عضور سابق و سخنگوی دفتر تحکیم وحدت در زمان وقوع واقعه کوی دانشگاه در بیست سال قبل از حضور خود در مستند تهیه شده توسط رسانه “ایران اینترنشنال” ابراز تاسف و پشیمانی نموده و در فیسبوک شخصی خود در این باره نوشته است:


“شوربختانه فیلمى که شبکه اینترنشنال بابت ١٨ تیر منتشر کرد ،تفاوت هاى خیلى زیادى با انتظار و تصور اولیه من دارد. ازاینرو از شرکت در این فیلم پشیمان هستم . گزینش نامناسبى از کل مصاحبه من شده است و نکات مهم و اصلى صحبت هایم نادیده گرفته شده است . اما مشکل اصلى این است که فضا سازى این فیلم با واقعیت هاى حرکت اعتراضى ١٨ تیر ، سیر حوادث و عوامل پیدایش تطابق ندارد و منبع معتبرى نیست”
اول: امیدوارم برادر عزیزم جناب “اصغر رمضانپور” مسئول رسانه ایران اینترنشنال فیلم کامل آقای علی افشاری را در فضای مجازی منتشر و در دسترس هموطنان قرار دهند. این خواسته هم حق هموطنان و هم حق جناب افشاری میباشد.


دوم: در مستند مذکور از متهم ردیف اول کوی دانشگاه جناب “منوچهر محمدی” که از شش بیانیه وزارت اطلاعات وقت چهار بیانیه اختصاص به نقش ایشان داشت دعوت به عمل نیامد تا خاطرات خود را بازگو و زوایای واقعی حادثه را بیان نماید.


سوم: از شخصی در این مستند استفاده شده است که در زمان وقوع واقعه ۱۸ تیر سال ۷۶ هم سن و سال بنده، یعنی در آن مقطع دانش آموز بوده است. واقعه ۱۸ تیر چه ارتباطی به این شخص داشته است که در مستند از ایشان دعوت به عمل آمده اما، از متهم ردیف اول دادگاه کوی دانشگاه خبری در مستند نبوده است؟؟؟
امید دارم برادر عزیزم جناب رمضانپور پاسخگوی مطالبات ما باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.