فرامرز دادرس/جلیل مرتضوی: هر کس مخالف جنگ و تحریم باشد و کاری جهت منافع ملی ایرانیان کند از سمت عده ای متهم به جاسوسی و لابی گری برای ج.ا می شود!

جلیل مرتضوی: زمانی گفتیم تامین مالی ایران اینترنشنال با سعودی هاست. می گفتند دروغ می گویید تا زمانیکه روزنامه گاردین این را اعلام کرد. موسسه تیرگان درکانادا که جشنی را با حضور مجاهدین و سلطنت طلب ها خواهند داشت مدیریت آن با مهرداد آرین نژاد است دیروز علنا اعلام کرده یکی از اسپانسرهایش ایران اینترنشنال است!!!. اما تا همین دیروز به کسانی طی این سالها می گفتند موسسه تیرگان و مهرداد آرین نژاد تحت حمایت عربستان و لابی های خارجی هستند برچسب عامل ج.ا هستند.

فرامرز دادرس: در این مورد باید بگویم از چند منبع شنیده ام که اینها در کانادا نشسته اند ببیند کدام گروه یا دسته ای فعالیتی در جهت حقوق بشر و ایران آزاد و در جهت منافع ملی ایران دارد انجام میدهند تا شروع کنند به نامه نگاری و شکایت و تلفن زدن و ایمیل زدن به سایت های مختلف و رسانه ها و جمع آوری امضاء علیه اینها و معرفی کردن اینها به عنوان جاسوس ج.ا یا لابی ج.ا و علیه اینها جبهه درست می کنند و می گویند به اینها مصاحبه نکنید… چند سال پیش آقای فرهودی به من گفت”آقای دادرس شما چقدر دشمن دارید. با طرف مصاحبه کردم کلا ۳۰۰ نفر دیدند و مصاحبه شما را بالای چند هزار نفر اما میگوید با شما مصاحبه نکنم!”. اینها خجالت نمی کشند و نمی فهمند با خفه کردن صدای دیگران مخاطب شما بالا نمی رود… اینها فقط با قربان صدقه رضا پهلوی و مریم رجوی می توانند مصاحبه کنند یا فعالیت کنند چون حرفی برای گفتن ندارند… سواد ندارند… نگاه کنید الان رضا پهلوی تریبون گرفته است در ایران اینترنشنال متعلق به عربستان سعودی..

فرامرز دادرس: کار را به جایی رسانده اند که هر کس بگوید جنگ بد است؛ تحریم بد است می گوید عامل جمهوری اسلامی است. هر کسی می تواند مخالف ج.ا باشد اما مخالف حضور بیگانه و جنگ و تحریم و تجزیه ایران هم باشد. این وظیفه ی من و شما و دیگردوستان است که اجازه ندهیم با این جو سازی ها جلوی مبارزان علیه جنگ و تحریم را بگیرند… پس از ۲۸ مرداد ایران بود که داشت خرج آمریکا و خارجی ها را میداد و کمک های نظامی آمریکا و وجود مستشاران آمریکا در ایران باعث شد سیستم پلیسی گسترش یابد و باعث خیلی از اعدام ها و شکنجه های آنزمان شد پس کسانیکه به دنبال سرنگون شدن ج.ا توسط خارجی هستند نگاهی به مصر و السیسی بیاندازند. مخالفت و مبارزه برای خواسته ها باید از طریق داخل و خود مردم ایران تحقق یابد… ج.ا نیز اگر اجازه داده بود مردم نفس بکشند امروز کسی اسم شاه را هم نمی آورد…

جلیل مرتضوی: من نه تنها مخالف جنگ علیه ایران هستم بلکه مخالف هر جنگی هستم. کسانی که موافق جنگ هستند از واقعیات جنگ بی خبرند. ژنرال آیزنهاور فرمانده نیروهای متفقین می گفت “کسانی که از جنگ صحبت می کنند قطعا هرگز در تئاتر جنگ نبوده اند و نمی فهمند که جنگ چه جهنمی است”. من نیز آسیب های واقعی جنگ را میدانم چون خانواده من در جنگ علیه ایران شهید دادیم. دوستان آمریکایی دارم که عزیزانشان را در جنگ عراق و افغانستان از دست داده اند. من به خاطر مخالفت با جنگ از کسی عذرخواهی نمی کنم…

نگارنده: سارا زهیری


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.