تجمع آلمانی ها در مخالفت جنگ با ایران

با افزایش تنش میان ایران و آمریکا در خلیج فارس احزاب چپ آلمان تجمعی با موضوعیت “نه به جنگ علیه ایران” راه اندازی کردند. در این تجمع خانم سارا واگن کنشت نایب رییس حزب چپ آلمان و عضو پارلمان بوندستاگ سخنرانی کرد.

خانم سارا واگن از اروپا و آمریکا در رابطه با لزوم مبارزه علیه جنگ و برای صلح انتقاد می کند. ایشان از دولت آلمان درخواست کرد تا مواضع خود را نسبت به عدم حضورش در جنگ با ایران اعلام کند. او در ادامه دونالد ترامپ را یک فرد معامله گر خواند که با بیرون رفت از اکثر توافقنامه های بین المللی بدون در نظر گرفت حقوق ملت ها، جهان را به بازی گرفته است. وی چندبار هم از رژیم حاکم بر ایران بعنوان حکومتی ضد حقوق بشر نام برد.

او خاطر نشان کرد که دولتهای غربی جنگهای پیشین خود را با دروغ آغاز کردند و پس از صرف میلیاردها یورو در خاورمیانه، جان سربازان آلمانی را به خطر انداخته و بسیاری از مردم آن کشورها را کشته و آواره کرده اند، تا شرایط نه تنها بهتر شود، بلکه فاجعه ای عمیق تر رقم بخورد.

سارا واگن کنشیت آمریکا را نیرویی اشغالگر توصیف کرد و تاکید کرد که با روی کار آمدن شخصی همانند ترامپ وضعیت بدتر هم شده است. وی در ادامه گفت:
“فردی همانند ترامپ بصورت یکجانبه از برجام خارج شده و مردم ایران تحریم کرده است، چرا دولت آلمان در این شرایط سوت می کند!؟ چرا دولتهای اروپای جلوی آمریکا سر خم می کنند و در قبال زورگویی آمریکا مقابله بمثل نمی کنند!؟ عملکرد جنگ طلبانه دولت ترامپ موجب خواهد شد تا اپوزسیون سازنده ضعیف شده و جایش را به نیروهای افراطی دهد.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.