مقامات اسرائیلی،رژیم باکو را به اسرائیل تشییه کردند

ارتش باکو از تکنیک های جنگی اسرائیل برای اشغال مناطقی در اطراف قراباغ استفاده کرده است و معاون الهام علی اف: اسراییل متحد راهبردی ما است.

به گزارش خبرگزاری رسمی آذرتاج، درپی سفر هیات رسانه ای رژیم اسرائیل به جمهوری باکو، روزنامه” اسراییل هایوم” srael Hayom در مقاله ای با عنوان ” آذربایجان سرزمین مقدس آتش” ، جمهوری باکو را به اسراییل تشبیه کرد.

خبرنگار ” اسراییل هایوم” در سفرنامه به جمهوری باکو با اشاره به دیدار هیات رسانه ای با المار محمدیاروف، وزیر امور خارجه در باکو نوشت : « وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان در وهله نخست ، تحیّر خود درباره قابلیت های فناوری اسراییل در مدیریت بخش آب را ابراز کرد.»
این خبرنگار بطور مفصل از حاکم شدن سیاست “چندفرهنگ گرایی” بر جمهوری آذربایجان و ساخته شدن “مسجد حیدر” به یاد حیدرعلی اف و حضور دو “روحانی” شیعه و سنی در ” مسجد حیدر” به عنوان نماد چندفرهنگی و وحدت ، “فاجعه خوجالی” ، ” بومی نبودن ارامنه در قراباغ و کوچ آنها از ایران و ترکیه به این منطقه” و “عملیات ارتش باکو در آوریل ۲۰۱۶ و اشغال “للاتپّه” در این عملیات” توضیحاتی داده و افزوده است :
« اهمیت عملیات “للاتپّه” برای باکویی ها را می توان با عملیات اسراییل برای گرفتن کوه “حرمون” که منبع افتخار اسراییلی هاست، مقایسه کرد…ارامنه در سال ۱۹۹۳ “للاتپّه” را تصرف و در آنجا مواضعی تقریبا تسخیرناپذیر ایجاد کرده بودند. اما، سربازان و افسران باکو تقریبا در ۲۰ دقیقه این منطقه را آزاد کردند و به همین خاطر نیز به آن افتخار می کنند…بعدها مطلع شدم که براساس گزارش رسانه های خارجی ، فناوری نظامی اسراییل، به سربازان باکو در این حماسه کمک کرده است. اما، هیچ کس سخن گفتن در این باره را نمی پسندد.»

خبرنگار روزنامه صهیونیستی ” اسراییل هایوم” همچنین درباره بازسازی نمادین روستای “جوجوق مرجانلی” در نزدیکی خط آتش بس رژیم باکو و ارامنه نوشته است :
« بازدید روزنامه نگاران اسراییل از این روستا خیلی مهم است. زیرا،هیچ چیز مهمتری از حکایت زنده ای که همچون سیمرغ از خاکستر تاریخ دوره شوروی برخاسته و آینده اش را می سازد، وجود ندارد. اگر سرگذشت آوارگانی را که در تمامی آذربایجان بزرگ زندگی می کنند، با مناقشه اسراییل – فلسطین مقایسه کنیم، درک ریاکاری دنیا دشوار نخواهد بود. فلسطینی ها کلیدهای زنگ زده پدربزرگ ها و مادربزرگ های خود را رها نمی کنند و رسانه های دنیا در این باره به وفور مطلب منتشر می کنند، اما باکو ها چیز زیادی نمی خواهند: آنها از دنیا فقط توجه می خواهند. »

عضو هیات رسانه ای اعزامی اسرائیل به جمهوری آذربایجان افزوده است :”در زمان حضورمان در جمهوری آذربایجان بارها شاهد تشکر بخاطر حمایت اسراییل از آذربایجان بودیم.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.