بالسویه ویران نمودن مملکت

سیل ایران را فرا گرفته است. چند روز قبل ترکمن صحرا اولین سیل ویران کننده را به خود دید. برخی از اپوزسیون سعی بر این داشتند تا در جهت عداوت با رژیم، تمامی نارسائی ها و کاستی ها در منطقه ترکمن صحرا را به مسئله سکونت برادران اهل سنت گره زده و القا نماید که رژیم به همین علت از رسیدگی به وضعیت محیط زیست و … در این منطقه سر باز زده است.


اما آنچه در روزهای پسین رخ داد فرا گرفتن سیل در مناطق غیر تسنن نشین و غیر قومیتی بود. شیراز در استان فارس، مرکز قومیت فارس و قم مرکز روحانیت ایران سیل را تجربه نمودند.
بنا بر استدلال بخشی از اپوزسیون که عادت نموده اند در عناد با رژیم هر مسئله ای را دستاویز نموده و هرچه بیشتر شکاف های مذهبی و قومیتی را تعمیق نمایند ، میباید پرسید آیا اکنون سیلی که شیراز را فرا گرفته است به جهت عناد رژیم با فارس ها بوده؟ سیلی که قم را فرا گرفته است به علت عناد رژیم با روحانیت شیعه بوده؟
رژیم جمهوری اسلامی به اندازه کفایت جنایت و خیانت نموده است. این رژیم به حد کفایت منفور میباشد. بنا بر این هیچ لزومی ندارد با دروغ و شانتاژ برخی مسائل را به رژیم ارتباط دهیم.


رژیم مستقر از سالها قبل با ادغام جهاد سازندگی و سازمان جنگلها و مراتع کشور یعنی از زمان تصدی پست وزارت “فروزش” بر وزارت جهاد به تخریب جنگل های شمال ایران و تبدیل آنها به ویلا و … همت نهاده و اکوسیستم ایران را بیش از پیش نابود نمود. همچنین سد سازی های غیر کارشناسانه در دوران سازندگی هاشمی رفسنجانی و پس از آن و همچنین عدم لایروبی دریچه های سدها اکنون معضلات کنونی را فراهم آورده اند. بیافزایید بر این موارد سیستم های اشتباه فاضلاب شهری و … را.


واقعیت این است که رژیم مستقر بالسویه کشور را نابود نموده و این نابودی ارتباطی به مسائل مذهبی و قومیتی نداشته و ندارد.
بنا بر این بهتر است اپوزسیون سنجیده تر سخن گوید تا اظهاراتش حد اقل علتی برای شروع جنگ های قومیتی و مذهبی نشود.

مازیار شکوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.