چرا صدای ازادی خواهان شنیده نمیشود

فضای رسانه ای در خارج بسیار مسموم و مافیایی و ورود به ان بسیار سخت است. تلوزیون های لس انجلسی که از بام تا شام تکریم استبداد سابق میکنند و به مردمی که انقلاب کردند برای ازادی و استقلال فحش میدهند و میگویند: ای مردم خاک عالم بر سرتان انقلاب کردید . شاههنشاهی کوروش را برانداختید و خلیفه عرب را جایش نشاندید. ازادی حجاب داشتید مینی ژوب می پوشیدید و عرق سگی را با جگر و قلوه  نزدیک دربند میخوردید و شب به  دیسکو میرفتید!! مردم خوشی زد زیر دلتان بهترین در امد را داشتید بهترین پادشاه را شبه جمعه ها را می افتادید جاده چالوس و بهترین زندگی را داشتید! اما الان چه دزدی و غارت حجاب اجباری و برای همان عرق سگی باید ۸۰ ضربه شلاق بخورید پاسدارها به شما توهین میکنند و ملاها تو سرتان میزنند . بیایید تا دیر نشده و ایران از دست نرفته اول عذرخواهی کنید از شاهنشاه کوروش رضا پهلوی دوم و بعد از او بخواهید که با ایرباس بازگردد! این شاید خنده دار به نظر برسد اما بیش از ۵۰ تلوزیون برنامه هایشان  حول همین محور میچرخد و میخواهند ثابت کنند که دیکتاتوری پهلوی بهتر از دیکتاتوری ملایان است در نتیجه همان نظام باید برگردد. البته که شاه از حکومت دینی جمهوری اسلامی بهتر بود ولی این اصل است که دیکتاتوری خوب نداریم! مثلا اگر جمهوری اسلامی تعداد اعدامی هایش چند برابر شاه و تعداد زندانی هایش نیز صدبرابر باشد رژیم گذشته را تبرئه نمیکند و از گناه ان کاسته نخواهد شد. و اینکه گزینه ها فقط جمهوری اسلامی و پهلوی نیست گزینه های دمکرات و سکولار که امتحان خود را پس داده اند هم الترناتیو است. و ابدا نقدی از گذشته نمیکنند که مثلا کودتایی رخ داده در ان مملکت و دیگر رسوا شده با اینهمه سند منتشر شده و دکتر محمد مصدق را به ان دادگاه کذا کشاندند یا ملیون که اصلاح طلبان زمان بودند و تنها خواسته انها سیاسی بود را زندان کرد یا اینکه شاه مملکت راتک حزبی کرد و تمام احزاب را منحل و حزب رستاخیز اعلام کرد. کارهایی که ساواک با زندانیان انجام میداد و مملکت را پلیسی کرده بود . از این چیزها سخنی نیست و فقط طرفداری از دیکتاتوری گذشنه است در لس انجلس و جایی برای ازادیخواهان و ملیون وجود ندارد.

رسانه های دیگر اما وضعیتشان بسیار با فضای لس انجلس متفاوت است ۱٫ بی بی سی که منبع در امد ان مشخص است و  هدف انهم مشخص که بنگاه خبرپراکنی بریتانیا است و قطعا سیاستهای دولت فخیمه را دنبال میکند و هم اکنون بیشترین مخاطب رادر داخل کشور را دارد با  تمام کمپینهای مخالفت یا افشا علیه ان و این سالها مرجع اصلاح طلبان و جنبش سبزی ها بوده و هراز چندگاهی هم مخالف رژیم را دعوت میکند . اخیرا هم بعد از هشتگهای ایت الله بی بی سی و بی بی سی فخیمه کمی فرشگردی ها راهم دعوت میکند  و صدای ازادیخواهان ابدا نبوده. ۲٫منوتو که چند سالی است تاسیس شده و اتهاماتی از جمله دریافت هزینه از اسرائیل و عربستان یا امارات متوجه انهاست اما عملکرد انها طرفداری از رضا پهلوی و خاندان اوست و در میان مهمانانش هم مخالف پهلوی دیده نمیشود اما فرق انها با رسانه های لس انجلسی در این است که مغلطه پنهانی میکند یعنی قسمتی از تاریخ پهلوی که قطعا هم خوب بوده بازگو میکند و نقدهایی کوچک هم مطرح میکند .قسمتی سیاه تاریخ شاه را ابدا نشان نمیدهد و بحثی هم ندارد و چه بسا باورپذیر تر از لس انجلسی هاست در این تلوزیون هم تاکنون دعوتی از ملیون صورت نگرفته.۳٫ایران اینترنشنال رسانه ای است که به تازگی تاسیس شده . عمده پول خودرا بنا به اسناد از دربار عربستان سعودی دریافت میکند و فعلا سیاستی میانه رو را در پیش گرفته و کمی زود است برای تحلیل چون هنوز مخاطب گسترده ندارد .۴صدای امریکا که در سالهای اخیر با ریزش شدید مخاطب روبه رو شده و اگر برنامه صفحه اخر را حذف کنیم از ان هیچ چیز برای گفتن ندارد و انچنان که از نامش هویداست هزینه از امریکا دریافت میکند.۵٫ امدنیوز یا بهتر بگویم فیک نیوز که خداوندگار دروغ و جعل و خبرهای سوخته است و هر حادثه ای در هرجای دنیا رخ میدهد را کار سپاه میداند از زلزله تا عدم بارش باران تا حمله تروریستی مجلس و اهواز . اخبار سوخته هم پخش میکند مثل سفر مجتبی خامنه ای به انگلیس برای درمان ناباروری که خبری مال چندین سال پیش است و نمونه هایی از این دست بسیار میتوان نام برد البته پس از ریزش اخیر کمی کیفیتش را افزایش داده.

کوتاه سخن اینکه در این فضا باید یا سلطنت طلب یا اصلاح طلب باشی که جایی در رسانه ها داشته باشی یا اینکه باید وابسته دشمنان ایران امریکا اسرائیل عربستان بود که بتوان پول دریافت کرد و رسانه ای تاسیس کرد . استقلال مدنظر نیست و رابطه با مقامات خارجی مد شده و عکس گرفتن با انان نیز شایع شده اخلاق که ابدا مبنا نیست و تا کسی نظر مخالف دهد هجمه ها و فحاشی ها علیه او اغاز می شود تا وی را نابود و بی شخصیت کنند بطور عامیانه جوری طرف را تخریب می کنند که با برف سال دیگر پایین اید.

نیما عیسی پور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.