جنایت بزرگ بعثیها‌


‌در بیستم دی ماه سال ۱۳۶۵ اصابت ۲ فروند موشک هوا به زمین به ۲ مدرسه واقع در بروجرد که در کنار هم بودند فاجعه بزرگی را رقم زد.۶۸ کودک از دم کشته شدند. متن ذیل به همین مناسبت ﺑﺮﮔﺮﻓﺘﻪ از ﮐﺘﺎب ﻧﯿﻤﮑﺖ ﻫﺎی ﺳﻮﺧﺘﻪ :
((۲۰ دی ماه ۱۳۶۵ تلخ‌ترین روز مدرسه در تاریخ آموزش و پرورش ایران است؛ روزی که ۶۸ کودک در آتش خشم و کینه‌جویی رژیم بعثی پرپر شدند.آن روز دانش‌آموزان نوبت صبح مدرسه ابتدایی تعطیل شده بودند و داشتند از مدرسه خارج می‌شدند و دانش‌آموزان نوبت عصر نیز در حال آمدن به مدرسه بودند.زنگ مدرسه تازه به صدا در آمده بود و یاران دبستانی با شادی و شعف کودکانه خود به مانند همیشه آماده می‌شدند تا در سر کلاس حضور یابند.
همه چیز آرام بود که ناگهان صدای آژیرخطر در فضای مدرسه پیچید؛ ترس مبهمی کودکان را در برگرفت و صفوف دانش‌آموزانی که برای رفتن به سر کلاس ایستاده بودند، پراکنده شد. مدرسه به صحنه بدن‌های تکه‌تکه شده یاران دبستانی تبدیل شد.
همه چیز در یک لحظه به وقوع پیوست؛ هنوز صدای آژیر قطع نشده بود که دو موشک هوا به زمین به دو مدرسه شهید فیاض بخش و امام حسن مجتبی شهرستان بروجرد که در مجاورت هم قرار داشتند، اصابت کرد و دانش‌آموزان در میان دود و غبار غلیظ گم شدند.تحرک و نشاط از مدرسه رخت بربست و سکوتی تلخ حکمفرما شد؛ مدرسه به صحنه بدن‌های تکه‌تکه شده و کیف و کفش بی صاحب بدل شد.ساعت روی ۱۲:۴۵ مبهوت مانده بود و کودکان در سکوت، دست در دست هم به کلاس درس آسمانی پرواز کرده بودند….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.