پاسخ به جعل تاریخ (بادیگارد مصدق قاتل کسروی)

چندی است دشمنان دکتر مصدق مطلبی را با اب و تاب فراوان پخش میکنند. که یکی از اعضای گروه تروریستی فداییان اسلام بنام سیدحسین امامی قاتل شادروان احمد کسروی بادیگارد دکتر مصدق بوده وازاین نتیجه میگیرند که مصدق حامی ان گروه بوده! این مطلب مغلطه تعمیم به منبع غیر واقعی یا جعلی است زیرا در نگاه اول نوشتار دارای منبع است ولی با بررسی منبع اصلی که کتاب ناگفته ها نوشته حاج مهدی عراقی است که  وی از نزدیکان نواب صفوی و ایت الله خمینی بوده ونیز عضو گروه فداییان اسلام و موتلفه اسلامی بوده متوجه میشویم که دروغ تاریخی بیش نیست. او در کتابش چنین ادعا میکند:

 در مهرماه سال ۱۳۲۸ دکتر مصدق فراخوانی میدهد برای تظاهرات اعتراضی به دخالت دربار و ارتش در صندوقهای رای که با سکوت انجام گیرد به محل دربار. که حدود ۷۰۰ نفر اورا همراهی کردند در این بین دکتر مصدق دست در دست مرحوم امامی داشت و با او به سمت دربار حرکت کردند در این بین بعضی شعار میدادند که مصدق مانع انها شد .به دربار که رسیدند هژیر گفت ۲۰ نفر نماینده فقط میتوانند وارد شوند در این بین امامی ناراحت میشود و هژیر را تهدید به قتل میکند ودکنر مصدق به او میگوید سکوت کن.(۱)

مصدق به شاه میگوید اجازه بدهید که انتخابات ازاد برگزار شود .شاه پاسخ میدهد کمونیستها وارد میشوند و ارا را بدست می اورند. اینها میگویند که خیالتان راحت ما برنده خواهیم شد. شاه میگوید اخر شما نه حزبی دارید نه تشکیلاتی که بتوانید رای بیاورید وخلاصه توافق میکنند که حزب تشکیل دهند و اساسنامه حزب را به انها میدهد . مرحوم نواب صفوی به شدت مخالفت میکند و میگوید پسر رضا خان برای امت مسلمان حزب درست کند ابدا شما حق عضویت در ان را ندارید.(۲)

باید توجه داشت که این خاطرات در پائیز سال ۱۳۵۷نوشته شده یعنی زمانی که برای اتحاد در مقابل شاه میبایست نیروهای مذهبی و ملیون نزدیک شوند و اتحاد شکل دهند و عراقی این ادعا را مطرح کرده که نزدیکی مصدق و فداییان اسلام را نشان دهد و به همین خاطر این ادعا دست در دست بودن امامی را نوشته است.واقعیت این است که دکتر مصدق اولین کسی بود که قاطعانه در برابر فداییان اسلام ایستاد و نواب صفوی را به زندان انداخت حتی خود عراقی نیز حدود۷ماه زندان بود و از این رو هیچگاه به ملیون نزدیک نشد و امامی هم چهره مهمی نبود که در حضور رجالی چون شایگان دکتر بقائی حسین مکی عبدلقدیر ازاد  و حائری زاده دست مصدق را بگیرد و دکتر مصدق نیز هیچگاه بادیگارد نداشته . در تشکیل جبهه ملی نیز هیچکدام از اعضای فداییان اسلام یا نزیکانشان عضو نشدند. در اخر باید تبریک گفت به این جماعت که برای تخریب چهره مصدق به منابع جمهوری اسلامی و تروریستها هم روی اوردند!

(۱) ناگفته ها مهدی عراقی ص۳۸ (۲) همان ص۴۰

نیما عیسی پور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.