بیانیه جبهه ملی ایران در پی رویدادهای ناگوار در کشور

«زمامداران باید پاسخ دهند»
تسلیت به ملت بزرگ ایران
هموطنان عزیز!
طی چند روز گذشته همه ما در میهنمان شاهد رویدادهای تلخی بودیم که قلوب ملت ایران را جریحه‌دار نموده است. در زندان شهر قم یک زندانی سیاسی که به شرایط زندان خود معترض بوده واز دو ماه قبل به تنها وسیله اعتراض یک زندانی یعنی اعتصاب غذا دست زده بوده است، با مرگ روبرو می‌شود .
در شهر زاهدان در یک مدرسه پیش‌دبستانی به علت استفاده از بخاری نفتی قدیمی وخارج از رده ، چهار کودک خردسال ۶ ساله طعمه آتش شدند و جان خود را ازدست دادند . واقعه ای که چندین بار نیز قبلا در شهر های مختلف رخ داده است .
در تهران در مرکز علوم و تحقیقات وابسته به دانشگاه آزاد که به علت قرار گرفتن در ارتفاع بسیار زیاد، اصولا فاقد استانداردهای لازم جهت در نظر گرفته شدن برای دانشگاه بوده است، اتوبوسی مستعمل و نامطمئن حامل دانشجویان می شود تا آن‌ها را از جاده پر پیچ و خم وبدون حفاظ به محوطه‌ی کلاس‌های آموزشی برساند. این اتوبوس ارابه مرگ دانشجویان می‌شود ودر سقوط آن به دره ده نفر از دانشجویان که سرمایه‌های ملی و آینده‌سازان این کشورند جان خود را از دست داده و تعدادی نیز مجروح و مصدوم بر جای می‌مانند .
در اهواز و هفت تپه ده‌ها نفر از کارگران شرافتمندی را که ماه‌ها از دریافت حقوق خود محروم بود‌ه‌اند، بازداشت وبرخی را مورد ضرب وشتم و شکنجه قرار داده‌اند .
در اصفهان معلمان ارجمند و فرهیخته را که با ندای حق‌طلبی و اعتراض به وضع معیشتی خود به خیابان آمده بودند با گاز اشگ آور و سایر وسایل تهاجمی مورد حمله قرار داده و تعداد کثیری از آنان را بازداشت وروانه زندان کرده اند .
بدیهی است که این رویداد های نا گوار‌، علتی جز ناکار آمدی حاکمان و سوء‌مدیریت آنان وبی‌توجهی به امور مربوط به زندگی ورفاه ملت ایران ندارد . این حوادث سبب تاثر و تألم شدید جامعه ایران گردیده است .
جبهه ملی ایران وقوع این حادثه های دردناک و اندوه بار را به ملت بزرگ ایران به ویژه به خانواده‌هایی که در این حوادث مستقیما آسیب دیده‌اند تسلیت می‌گوید. و هیئت حاکمه و مدیریت کشور را مسئول پیدایش این رویداد های ناگوار میداند . آیا نباید در این لایحه بودجه سال ۹۸ که در آن هزاران میلیارد تومان به نهادهای ایدئولوژیک اختصاص یافته اندکی هم به تجهیز مدارس و وسایل گرمایش استاندارد برای آن‌ها و تأمین اتوبوس برای مرکز علوم و تحقیقات و حفاظ جاده کوهستانی آن واندکی هم برای پرداخت حقوق معوقه کارگران زحمتکش و مطالبات معلمان شریف اختصاص داده میشد ؟ زمامداران کشور باید به این پرسش پاسخ دهند.
هشتم دیماه ۱۳۹۷
تهران – شورای مرکزی جبهه ملی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.