دفاع از حق مردم برای زیستن در جهانی عاری از سلطه‌طلبی

با اتمام دورهٔ به‌اصطلاح «تنفس شش‌ماهه» که در پی خروج یکجانبهٔ دولت ایالات متحده از توافق برجام آغاز شده بود، هیئت حاکمهٔ این کشور درصدد است دور تازه‌ای از فشارهای سیاسی و اقتصادی را علیه مردم ایران اِعمال کند.

این در حالی است که طی چهار دهه پس از پیروزی انقلاب اسلامی و سقوط نظام شاهنشاهی وابسته به نظام سلطه، تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران خسارات فراوانی به ساختار اقتصادی و روند پیشرفت صنعتی میهن ما وارد آورده است.

ایالات متحده در زمانی ایران را به اِعمال «حداکثر فشار» تهدید می‌کند که انزوای سیاسی مطلق این کشور در تقابل با کوبا، در آخرین رأی‌گیری مجمع عمومی سازمان ملل متحد آشکار شد: ۱۸۹ کشور به قطعنامهٔ لغو تحریم‌ها علیه کوبا رأی دادند و تنها دو دولت امریکا و اسرائیل با آن مخالفت کردند.

واقعیت این است که نظام سلطه همواره با استفاده از ابزار تحریم تلاش کرده کشورهای مستقل و غیرهم‌سو با سیاست‌های خود را تحت فشار قرار دهد و مقاومت ملت‌های آزاده را درهم بشکند. درعین‌حال، کشورهای سلطه‌گر (در رأس همه، ایالات متحده امریکا) ریاکارانه خود را دوستدار مردم، و هدف تحریم‌ها را «حکومت‌ها» اعلام می‌کنند.

اما هیچ چیز فراتر از حقیقت نیست: تحریم‌های ظالمانه علیه ایران و کوبا و کره‌شمالی و چندین کشور دیگر، مستقیماً رفاه و سلامت مردم این کشورها را نشانه رفته و درعین‌حال به‌طور غیرمستقیم روند تکامل اجتماعی و توسعهٔ همه‌جانبه در این جوامع را مختل و با دشواری مواجه کرده است.

🔺«اتحاد عدالت‌خواهان ایران» ضمن تأکید بر لزوم تقویت حس همبستگی و همدلی میان اقشار مختلف مردم شریف ایران در مقطع کنونی، تمام مردم آگاه و مترقی در سراسر جهان را به اعتراض یکصدا و متحد به دولت ایالات متحده و مطالبهٔ لغو فوری تمام تحریم‌ها علیه ایران و دیگر کشورهای قربانی این سیاست جابرانه و ظالمانه فرامی‌خواند.

همصدایی و همبستگی ما در مبارزه برای لغو تحریم‌ها، گامی بلند در دفاع از حق بدیهی مردم سراسر جهان برای زیستن در جهانی عاری از سلطه‌طلبی است.

از: شورای مرکزی اتحاد عدالت‌خواهان ایران

خطاب به: تمام آزادی‌خواهان و عدالت‌طلبان جهان

آبان ۱۳۹۷
نوامبر ۲۰۱۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.