حال به همزن، تمثل دربی سرخابی!

  یک مساوی دیگر بدون هیجان و هیچ نشانی از برتری تاکتیکی بین دو تیم سرخابی تهران ،چه بنویسیم از آنالیز و تحلیل!؟یک بازی سراسر از احتیاط و ترس از نباختن که دیگر کارشناس ندارد. بیچاره آن هوادار معلول که از زاهدان رنج سفر به جان خریده بود تا برد و فوتبال خوب ببیند!حیف یک قران که تماشاگر داد تا دربی ببیند.چه برسد که بیست سی هزار تومان بدهی نود دقیقه بزن زیرش و بزن بزن ببینی،حیف وقت که تلف این نمایش افتضاح شود. آنالیز نمی خواهد از ترکیب دو تیم با دو هافبک دفاعی مشخص بود که برای نباختن پا به میدان گذاشته بودند. پرسپولیسی بهانه یشان این است که سه شنبه در لیگ آسیا بازی دارند و به دلیل کمبود بازیکن و فشردگی مجبور بودند بازی همراه احتیاط را به نمایش بگذارند،،استقلالی ها که از گردنه لیگ آسیا کنار رفته بودند و به اندازه کافی نیروی جایگزین روی نیمکت داشتند چرا با تمام توان هجومی به مصاف رقیب سنتی خود نرفتند!؟

گناه هواداران و ببیندگان تلویزیونی چیست که این لگد بازی بی روح را تحمل نمایند،اگر قانونی وجود داشت که تیم هایی که این نمایش رقت باز را ارائه می دهند موظف باشند پول بلیط هوادار را عودت دهند! در این روزهایی که حال جامعه و نسل جوان خوب نیست،این ورزش و فوتبال است که می تواند انرژی مثبت را به جامعه تزریق کند! این بازیکنان امشب در استادیوم بکش زیرش و خطا بازی را به نمایش گذاشتند ،در خوشبینانه ترین حالت دویست میلیون نمی ارزیدند !و حیف پول یا مفت میلیاردی که به پای ایشان ریخته می شود. از استقلال بگوییم که با از دست دادن چهار بازیکن اصلی خود ،بیست و دو بازیکن جذب کردندکه تا هفته هشتم کیفیت خارجی ها که چنگی به دل نمی زند و یا هنوز با شرایط تیم و محیط فوتبال ایران آشنا نشده اند.

حقیقت اینکه تغییرات در ترکیب تیم شفر زیاد است و این مربی کهنه کار اگر می خواهد عمر مربیگری اش در استقلال دوام بیشتری داشته باشد بایست به یک ثبات و هماهنگی در ترکیب تیم تحت فرمان اش برسد!بهانه ها دیگر از جانب هواداران متعصب آبی های تهران پذیرفته نیست زیرا تمام خریدهای خارجی استقلال با نظر مستقیم مرد آلمانی انجام شده است. در آن سو در تیم رقیب شرایط متفاوت است و سرخ های تهران از تابستان سال گذشته با تعداد نفرات محدود به کار خود ادامه می دهند،حتی برای تغییرات تاکتیکی مهره تاثیرگذار و قابل اتکایی رو نیمکت پرسپولس در اختیار برانکو نیست!هواداران پرسپولیس  نباید توقع معجزه از کادر فنی تا بیست هشتم آذر و زمان شروع نقل و انتقالات زمستانی از تیم محبوب خود داشته باشند. بلایی که یک بازیکن کلاهبردار و فرصت طلب به سر پرسپولیس آورد و این محرومیت را به تیم و هواداران تحمیل کرد و به سزای عمل خویش هم نرسید!؟ با همه این تفاسیر و مطالب ذکر شده کیفیت دربی و بازیکنان با دریافتی میلیاردی نبایست تا این حد افتضاح و زیر صفر باشد. امید روزی که شهد دربی ها جذاب شاهد باشیم…….

حمیدجباری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.