“پس لرزه های حماسه اردشیر زاهدی”

گفتگوی اردشیر زاهدی، وزیر امور خارجه رژیم سابق و داماد شاه سابق با BBC فارسی در دفاع از تمامیت ارضی ایران و حمله به سیاست های جنگ و تحریم امریکا و مزدوران ایرانیش نه تنها بازتاب های گسترده داشته، بلکه هنوز که هنوز است پس لرزه هایش ادامه دارند. بسیاری از مقرضین مزدور اجنبی و برخی ورشکستگان و خودباختگان فکری – فرهنگی به او حمله کرده اند. اما


اول: زاهدی با اینکه هنوز از کودتای ۲۸ مرداد حمایت میکند اما با حمله آشکار و تحقیر پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در مورد جسارت او در مورد خلیج عربی خواندن خلیج فارس به خوبی نشان داد ملی گرایی در گرو نام مرحوم دکتر مصدق نیست بلکه، مصدق یک راه و منش و میزان است. برخی از افراد نام و عکس مصدق را یدک میکشند اما به پمپئو اعتراض نمیکنند. پس امروز زاهدی بر مشی مصدق حرکت میکند.


دوم: طرفداران رژیم سابق که ۷۰ سال منکر کودتا در ۲۸ مرداد بودند اکنون در فضای مجازی زاهدی را کودتاچی خطاب میکنند. زاهدی نقش تاریخی خود را بهتر از هر پژوهشگر و ملی و مصدقی بازی کرده و طرفداران رژیم سابق را وادار به اقرار و اعتراف در مورد کودتا نموده است.


سوم: برخی همچون عمار ملکی، زاهدی را ملی گرای متعصب و استبدادزده خوانده و او را متهم به حمایت از قاسم سلیمانی کرده اند. ملکی در توئیتش از سلیمانی به عنوان سردار مرگ یاد کرده است. اما اصل قضیه اینکه هرگاه در آینده هم همچون گذشته کشور توسط قوای بیگانه مورد هجوم قرار گیرد امثال قاسم سلیمانی ها لیاقت جنگ در کوه و بیان را دارند نه روشنفکران سوسول بی لیاقت همچون عمار ملکی. اصولا روشنفکران تحمل شرایط سخت را ندارند.


همچنین ملیت و تمامیت ارضی ایران نمی باید فدای آزادی و دموکراسی شود. اگر امروز آزادی نباشد اما ایران باشد در فرداها میتوان آزادی و دموکراسی را بدست آورد اما اگر به بهانه آزادی و دموکراسی ایران مورد تحریم و هجوم قدرت بیگانه قرار گیرد معلوم نیست در آینده ایرانی وجود خواهد داشت یا نه. زاهدی به خوبی این نکته را دریافته است اما عمار ملکی یا جاهل است یا تعمدا در پی نابودی موجودیت ایران.

مازیار شکوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.