سفر “محرمانه” مریم رجوی به اسرائیل برای مذاکره با نتانیاهو

آقای پیر کوشار Pierre Cochard, یک دیپلمات فرانسه در اسرائیل، از سفر محرمانه مریم رجوی، رهبر فرقه مجاهدین، به اسرائیل پرده برداشت. در ۱۷ جولای در چندین توییت پشت سرهم آقای کوشار چنین نوشت:

“من از دریافت خبری از یک همکار سابق خود که با او در [سفارت فرانسه] در تهران کار می‌کردم متعجب شدم. مریم رجوی، رهبر سازمان مجاهدین خلق ایران، یکی‌ از سخت‌ترین مخالفان رژیم ایران، به اسرائیل رفته است. رجوی در ۱۷ جولای تیرانا [پایتخت آلبانی] را ترک کرد تا به اسرائیل رود. این سفر توسط رودی جولیانی وکیل شخصی‌ آقای ترامپ، و بواز رادکین، سفیر اسرائیل در آلبانی، ترتیب داده شده است. رجوی احتمالا با یوسی کوهن مدیر موساد ملاقات خواهد کرد. او همچنین قرار است که با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل نیز دیدار کند. چند رو پیش نتانیاهو اعلام کرد که به زودی اطلاعات جدیدی را درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران منتشر خواهد کرد. رجوی یک پناهنده سیاسی در فرانسه است. مذاکرات او در اسرائیل بدون اطلاع سفارت فرانسه در اسرائیل و بدون خبر دادن به ما بوده است.”

در سال اول بعد از انقلاب، مسعود رجوی خود و مجاهدین را “چپ نیروهای چپ” در ایران معرفی‌ میکرد. مجاهدین از اشغال سفارت آمریکا در تهران و تشکیل “ارتش ۲۰ میلیونی” [بسیج] حمایت کردند. بنا به گفته یکی‌ از طرفداران سابق خود وقتی‌ القأعده به آمریکا حمله کرد، مجاهدین در اردوگاه اشرف در عراق جشن گرفتند. ولی‌ با اشغال عراق توسط آمریکا، تحلیل رجوی‌ها این بود که آمریکا به زودی به ایران حمله می‌کند، و بنا بر این آنها باید خودرا در جایگاه یکی‌ از جانشین‌های احتمالی‌ جمهوری اسلامی قرار دهند. پس چرخش به سمت غرب آغاز شد. چپ گرایی، ترور مستشاران آمریکا در ایران قبل از انقلاب، و مسائل دیگر همگی‌ انکار شدند. حال فرقه همکار عربستان، اسرائیل، و نئوکان‌های امریکایی شده است. در همایش مجاهدین ترکی‌ الفیصل شرکت می‌کند، و رجوی به اسرائیل میرود. بعد از امضاای برجام در جولای ۲۰۱۵ نیز گروهی از فعالان اپوزیسیون قلابی بی‌ سر و صدا به اسرائیل رفتند تا فعالیت‌های خود در دوران پس از برجام را با اسرائیل هماهنگ کنند.

محمد سهیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.