سومین روز اعتراضات علیه فقر و گرانی

در سومین روز اعتراضات مردمی در شهرهای مختلف کشور علیه فقر و گرانی، نیروهای گارد ویژه در برخی نقاط گاز اشک‌آور به سوی مردم پرتاب کردند و نیروهای لباس شخصی نیز با مردم درگیر شدند.

امروز پنج‌شنبه کسبه و گروهی از مردم در خیابان شاپور جدید اصفهان برای سومین روز متوالی به راهپیمایی و شعار دادن پرداختند و مأموران انتظامی و گارد ویژه برای متفرق کردن آنان گاز اشک‌آور پرتاب کردند.

اوضاع در شهرهای اطراف اصفهان از جمله خمینی‌شهر، شاهین‌شهر و نجف‌آباد نیز متشنج گزارش شده است. در نجف‌آباد گروهی از مردم با شعار «سوریه رو سیر کردند، جوونا رو پیر کردند» اعتراض خود را به وضعیت اقتصادی و گرانی موجود نشان دادند.
شهر کرج و حومه آن نیز روز پنج‌شنبه برای سومین روز متوالی دستخوش اعتراض و درگیری شد.

در گوهردشت نیز گروهی از ساکنان این شهر برای اعتراض به وضعیت معیشتی دشوار در کشور به خیابان آمدند و به تظاهرات روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در این شهر ادامه دادند.

امروز پنج‌شنبه ۱۱ مرداد ماه در شیراز جمعیت بیشتری نسبت به دو روز گذشته به ویژه در خیابان‌های توحید، چهارراه‌ زند و خیابان لطفعلی‌خان زند در تظاهرات شرکت کرده بوند.
به گزارش خبرگزاری ایسنا، تجمع‌کنندگان ساعت ۱۱ صبح روز پنجشنبه و به دنبال فراخوانی که از روزها قبل در شبکه‌های مجازی منتشر شده بود، از خیابان توحید که به‌عنوان یکی از بازارهای اصلی لوازم خانگی و موبایل در شیراز محسوب می‌شود، تجمع خود را آغاز کردند.

تجمعات و اعتراضات مردمی در شهر شیراز امروز برای سومین روز متوالی در حالی ادامه پیدا کرد که بنا بر گزارش دیروز خبرگزاری ایرنا، هادی پژوهش جهرمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس در مورد تجمعات مردمی در روزهای گذشته در این شهر گفته بود:برخی افراد به اسم گرانی شعارهای ساختارشکنانه هدایت شده ای را سر دادند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم در مشهد نیز، در حالی که جمعیتی از مردم معترض به فقر و گرانی در میدان شهدا حاضر شده بودند، سردار یعقوبعلی نظری، فرمانده سپاه امام رضا خراسان شخصا در میان تظاهرکنندگان حضور یافت.
روز پنج‌شنبه دادگستری استان خراسان رضوی با فرستادن پیامکی به شهروندان این استان فراخوان راهپیمایی در کشور را «توطئه آمریکایی-سعودی» خوانده و به مردم هشدار داد که به این فراخوان توجهی نکنند.

همچنین بنا بر خبرهای منتشره، امروز پنج شنبه گروه‌هایی از مردم معترض در ساری، اراک، اهواز و چند شهر دیگر دست به اعتراض زده اند.
تظاهرات علیه فقر و گرانی در حالی امروز نیز برای سومین روز متوالی در نقاط مختلف کشور ادامه پیدا کرد که برگزاری تجمع اعتراضی در مشهد و شهرهای خراسان‌رضوی ممنوع شد.

بنا بر گزارش خبرگزاری مهر محمد رحیم نوروزیان معاون سیاسی استاندار خراسان رضوی اظهار داشته است: هرگونه تجمع در هر جای خراسان رضوی شکل بگیرد فاقد مجوز بوده و اجازه این اقدام داده نخواهد شد.
هیچ درخواستی برای برگزاری تجمع در شهرهای خراسان رضوی نداشته ایم.هیچ درخواستی برای برگزاری تجمع در شهرهای خراسان رضوی نشده و مجوزی نیز صادر نشده است.

تاکنون هیچ فرد یا گروهی درخواست تجمع با هر عنوانی را در مشهد و دیگر شهرهای خراسان رضوی نداده و بنابراین مجوزی نیز صادر نشده است.

وی افزود:هرگونه تجمع در هر جای خراسان رضوی شکل بگیرد فاقد مجوز بوده و اجازه این اقدام داده نخواهد شد. هر فرد یا گروهی درخواست مجوز برای برگزاری تجمع دارد می تواند به فرمانداری محل مراجعه کرده و درخواست خود را ارائه کند تا طبق قانون بررسی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.